wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Jak wybrać prześcieradło frotte oraz jersey?
Kontakt
  • NIP: 754-006-73-36

  • E-mail:biuro@eurosoft.opole.pl
  • Telefon77 47 47 817, 77 47 45 212
    +48 606 219 447
    +48 602 615 367
  • Godziny działania sklepuHURTOWNIA czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00. W soboty oraz w innych godzinach niż wymienione, istnieje możliwość zakupu - prosimy wtedy o kontakt telefoniczny w celu umówienia się na określoną godzinę. tel. 774747817, 774745212, 606219447, 602615367. ZAPRASZAMY
  • Kod QR -
Cennik
Pobierz cennik HTMLPobierz cennik XLS

Jak wybrać prześcieradło frotte oraz jersey?



Jak wybrać prześcieradło frotte oraz jersey?


Dobór odpowiedniego prześcieradła pozwala zagwarantować komfortowe warunki w trakcie snu. Ich celem jest przede wszystkim ochrona przed zabrudzeniem zarówno kołdry, jak i materaca. Dzięki jego zastosowaniu nie trzeba często czyścić materaca, ponieważ ludzki pot wchłania się właśnie w prześcieradło, podobnie jak ewentualnie zabrudzenia np. z nie wchłoniętego balsamu do ciała. Ślady pozostawione na materiale można szybko usunąć przy praniu w odpowiedniej temperaturze w pralce. I prześcieradło szybko zastąpić świeżym. Czyszczenie i schnięcie materaca trwa kilka dni. Dlatego tak istotne znaczenie mają dobre gatunkowo materiały.

 

Dobre gatunkowo – czyli jakie?

 

Materiał nie jest równy materiałowi. Właśnie dlatego ważne jest, aby wybrać prześcieradło o odpowiedniej gramaturze tkaniny. Materiał powinien być odpowiednio mięsisty i gruby, tylko taki zapewni wszelkie zalety przypisywane tej dzianinie. Optymalną gęstością powierzchni będzie dla dzianin frotte min.180g/m2 oraz dla dzianin jersey min.150g/m2 . Materiał o takiej gramaturze zapewnia już korzyści dla użytkownika, a przy tym nie podnosi nadmiernie ceny produktu.

 

Czemu wybierać prześcieradła frotte oraz jersey?

 

W ostatnim czasie stały się popularnym rozwiązaniem w sypialniach. Doceniane są za:

  • grubość – Dzianina zapewnia dzięki niej optymalny komfort cieplny. Jest to szczególna zaleta zimą, gdy po kąpieli każdy pragnie zanurzyć się w ciepłej i miękkiej pościeli.
  • miękkość – Materiał jest delikatny i przyjemny w dotyku. Nie powoduje podrażnień skóry, a dzięki swojej pętelkowej fakturze zapewnia przyjemnie miękkie posłanie.
  • higroskopijność – Charakterystyczna struktura materiału jest bardziej podatna na absorpcję wilgoci. Dzięki temu pot wytwarzany przez ludzki organizm w trakcie snu, wchłania się w dzianinę, umożliwiając komfort wypoczynku.
  • antyalergiczne właściwości - W składzie prześcieradeł zawsze zdecydowanie przeważa bawełna, ale dla zagwarantowania większej użytkowości wprowadza się szczególnie do składu dzianin frotte także domieszkę włókien sztucznych. Materiał w zdecydowanej mierze naturalny nie powoduje uczuleń.
  • odporność na gniecenie – Pętelkowa struktura dzianiny oraz domieszka sztucznych włókien sprawiają, że materiał jest odporniejszy na gniecenie i efektownie prezentuje się zarówno pierwszego dnia, jak i po tygodniu od wyprasowania.
  • przewiewność – Charakterystyczna, niezbita mocno struktura materiału w połączeniu z przewagą naturalnych włókien sprawia, że prześcieradła z tych dzianin zapewniają optymalną przewiewność materiału. Dzięki temu podczas snu skóra ma zapewniony optymalny dostęp powietrza.
 

Na jaki model się zdecydować?

 

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się prześcieradła frotte oraz z gumką. Wprowadzenie elastycznej gumy sprawia, że materiał dobrze przylega do materaca. Nie roluje się ani nie ściąga. Dzięki temu w trakcie snu produkt pozostaje na swoim miejscu. To świetna propozycja do sypialni dzieci, ale też dla osób, które często zmieniają pozycję w trakcie snu. Podczas przesuwania się prześcieradło pozostaje na swoim miejscu, nie tworząc zgrubień ani nie owijając się wokół nóg.

 

Dla osób, które cenią tradycyjne rozwiązania dobrą propozycją będą modele prześcieradeł z dzianin bez gumki. Prezentują się efektownie, tworząc delikatnie opadający baldachim wzdłuż krawędzi łóżka. Zdecydowanie łatwiej się je prasuje i składa niż modele z gumką. Szybko można złożyć je w kostkę i przechowywać w szafie, komodzie lub bieliźniarce i nie zajmują dużej ilości miejsca. Wersje z gumką – z uwagi na dość nieregularną formę trudniej złożyć w równą kostkę – bez zagniecenia brzegów.

 


Jaką wielkość prześcieradła wybrać?

 

Koniecznie odpowiednią do materaca. Warto o tym pamiętać, ponieważ nie wszystkie materace pokrywają się z rozmiarami łóżek. Niektóre modele łóżek mają szerokie ramy, w których osadzone są materace. W takiej sytuacji prześcieradło zakłada się na materac, w taki sposób, aby nie były widoczne krawędzie materiału.

Z reguły w sprzedaży dostępne są standardowe wymiary prześcieradeł frotte oraz jersey, odpowiadające najpopularniejszym wymiarom materacy o wysokości do 20cm, czyli: 60x120cm, 70x140cm, 80x160cm i 90x200cm – dla łóżek pojedynczych, 160x200cm, 180x200cm i 200x220cm – dla łóżek podwójnych. Wybieramy produkt nie idealnie takich samych wymiarów, ale nieco większy. Dzięki temu przykrywa boki, a tym samym chroni całą powierzchnię materaca, narażoną na zabrudzenia.

 


Czy wygląd ma znaczenie przy wyborze?

 

Oczywiście! Prześcieradło nie tylko powinno być praktyczne i dopasowane wymiarami do materaca, ale także kolorystycznie spójne z pościelą. Klasyczna biel ma niemal uniwersalne zastosowanie i będzie dobrze prezentowała się zawsze. Jednak warto rozważyć wybór kolorowego egzemplarza, lepiej odpowiadającego aranżacji sypialni oraz wzornictwu pościeli.

 

Warto zaopatrzyć się w kilka egzemplarzy, utrzymanych w zróżnicowanej kolorystyce . W sprzedaży znaleźć można egzemplarze w mocnych, wyrazistych kolorach, jak też wersje w bardziej stonowanych odcieniach. W naszej ofercie proponujemy wszystkie modele jednolite – utrzymane w jednej kolorystyce oraz pozbawione wzorów. Dzięki temu nasi Klienci dostaną piękne prześcieradło błękitne do sypialni w stylu marynistycznym, jak i ciekawy odcień różu do komnaty małej księżniczki, a także całą paletę barw do wyboru.

 

Przejdź do strony głównej
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu